کشور سوئد در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است که از غرب با کشور نروژ ، از شمال شرق با کشور فنلاند ، از شرق با خلیج بوتنی ، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه می باشد . پایتخت و بزرگترین شهر آن استکهلم می باشد . کشور سوئد ، چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت است . بیشتر جمعیت کشور سوئد را سوئدی ها تشکیل می دهند . این کشور با تعداد ۲۱ نفر در هر کیلومتر مربع  تراکم جمعیت پایینی دارد و بیشتر این جمعیت نیز در جنوب کشور سوئد ساکن شده اند . همچنین بیش از ۸۵ درصد از مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می کنند .شرکتهای کرایه ماشین در این کشور خدمات بسیار خوبی ارائه میدهند.

سوئد دارای آب و هوای بسیار سردی است و از نظر طبیعی، از ۴ ناحیه تشکیل شده ‌است که عبارتند از : کوه‌ های پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در شمال، دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی، زمین‌ های مرتفع یونکوپینگ در جنوب و جلگه حاصلخیز اسکانیا در منتهی ‌الیه بخش جنوبی کشور.  تابستان کوتاه و گرم و زمستان  سرد و طولانی از ویژگی‌ های آب و هوای کشور سوئد است. بیش از نیمی از مساحت کشور سوئد از جنگل پوشیده شده و طبعاً، صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن، معمول و متداول می باشد. در قسمت‌ های شمالی کشور سوئد شش ماه از سال روز و شش ماه شب است که این به خاطر نزدیک بودن به قطب شمال می باشد ولی در قسمت‌ های جنوبی می‌ توان چهار فصل را دید. با استفاده از خدمات اجاره خودرو میتوانید یک سفر به یاد ماندی را در این کشور تجربه کنید.

در کشور سوئد رانندگی از سمت راست میباشد. 
سبقت گرفتن از سمت راست مجاز نیست و جرائم سنگینی در پی دارد.

کنترل سرعت در دانمارک بسیار سختگیرانه است و تابلوهای نشان دهنده محدودیت سرعت الکترونیکی بوده و عدد روی آن با توجه شرائط جوی تغییر میکند. 

هنگام رانندگی در جاده ها مراقب حیوانات وحشی که وارد جاده میشوند باشید. ممکن است که حیوانات بزرگ مثل گوزن در مقابل شما ظاهر شوند!!!!

هنگام رانندگی چراغ خوردوها در تمام طول شبانه روز باید روشن باشد. 

استفاده از لاستیکهای زمستانی از ماه نوامبر تا آوریل اجباری است. 

از تردد خودرو با لاستیک نامناسب جلوگیری میشود.