هلند به‌عنوان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می‌شود که به آن کشور آسیاب‌های بادی، پنیر، دوچرخه و همچنین کشور گل-های لاله گفته می‌شود. کشور هلند به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی پادشاهی هلند معرفی شده و کشورهایی که در نزدیکی هلند واقع شده و مرز مشترکی را با این کشور اروپایی ایجاد کرده‌اند کشورهای آلمان و بلژیک هستند.

وجود هنرمندان نامی و مشهوری همچون رامبراند و ون‌گوگ در کشور هلند موجب شده این کشور تحت عنوان کشوری هنرمند نیز شهرت پیدا کند. حدود ۲۰ درصد از مساحت کشور هلند از آب تشکیل شده و درعین حال مناطق خشکی آن نسبت به سطح دریا دارای ارتفاع پایینی است که این امر موجب شده دولت هلند فعالیت‌های گسترده‌ای در امر سدسازی داشته باشد. کشور هلند فاقد کوه بوده و مرتفع‌ترین تپه‌ای که در این کشور وجود دارد در بخش جنوبی واقع شده و ارتفاع آن نیز ۳۲۲ متر است.

هلند به‌عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناتو محسوب می‌شود.آمستردام به‌عنوان پایتخت هلند معرفی می‌گردد اما اغلب وزارت‌خانه‌های هلند در شهر لاهه قرار دارد که این مسئله عمده تمرکز را از شهر آمستردام دور می‌کند.موزه مرمونو ، موزه ای پر از کتاب است که بسیار قدیمی است و در سراسر جهان شهرت دارد.موزه لوییس کوپروس ، موزه ای است پر از اشیای شخصی و نسخه های دست نویس کتاب های لوییس (نویسنده ی مشهور هلندی). شرکتهای کرایه ماشین در این کشور خدمات بسیار خوبی ارائه میدهند.

دو واژه «Netherlands» و «Holland» یکسان و به یک معنا نیستند. مورد دوم ناحیه ای ساحلی در قلب کشور هلند به شمار می رود. مردم معمولا این دو را با یکدیگر اشتباه می گیرند.

هلند به خاطر اختراع ابزارهای مفید و پرکاربردی مانند تلکسوپ، ساعت پاندولی و دماسنج جیوه ای شهرت زیادی دارد. تمام آن ها در قرن های شانزدهم و هفدهم اختراع شده اند. شهروندان کشور هلند با ساک های دستی شخصی خود وارد فروشگاه ها شده و مواد غذایی تهیه می کنند. بنابراین هنگام سفر به این کشور باید این مورد را در نظر داشته باشید. با استفاده از خدمات اجاره خودرو میتوانید سفری به یاد ماندنی را در این کشور تجربه کنید.

*