نروژ یک کشور اسکاندیناوی شامل کوه ها، یخچال ها آبدره های  عمیق است. (آبدَره یا فیورد شاخابهٔ باریک و عمیقی از دریا است که در خشکی پیش رفته باشد. آبدره معمولاً دارای دیواره‌های پرشیب و تندی است. این دیواره‌ها در پی زیر آب رفتن دامنه‌های کوه‌ها یا ادامه فرسایش یخچالی زیاد و عمیق شدن یک دره ساحلی تشکیل یافته‌است.)

اسلو، پایتخت، شهری پر از فضاهای سبز و موزه ها است. کشتی های وایکینگ قرن نهم در موزه کشتی وایکینگ اسلو به نمایش گذاشته شده. نروژ همچنین برای ماهیگیری، پیاده روی و اسکی بسیار مناسب ، مخصوصا در اردوگاه المپیک لیل هامر. شرکتهای اجاره  ماشین در این کشور خدمات بسیار خوبی ارائه میدهند.

در شهر اسلو، زندگی شهری و معماری فریبنده و طبیعت دست به دست هم داده و زیبایی خیره کننده ای بوجود آورده . دیگر شهرهای بزرک نروژ عبارتند از:  برگن - با اسکله معروف Hanseatic Bryggen، و همچنین تروندهایم، استاوانگر، ترومسو و کریستین سند.

در طول تابستان، روز ها طولانی و شبها در سراسر کشور روشن است و در بالای مدار قطبی خورشید نیمه شب هرگز غروب نمیکند. در ماه های زمستان می توانید از تماشای  نور شمالی لذت ببرید یا به شیوه نروژی ها از طبیعت لذت ببرید: به اسکی بروید.با توجه به اینکه اماکن دیدنی در سرتاسر نروژ گسترده است ، کرایه ماشین در این کشور بسیار مقرون به صرفه است.

در نروژ رانندگی از سمت راست میباشد و سبقت گرفتن از راست ممنوع است. در تمام تقاطع ها و میادین خودروهای سمت راست تقدم عبور دارند .

هنگام رانندگی مراقب سرعتگیرها و دست اندازها باشید. هنگام رانندگی در شب امکان کم شدن دید به خاطر وضعیت جوی وجود دارد. در راههای فرعی و روستایی جاده ها شنی یا سنگفرش هستند. 

کشتی های وایکینگ قرن نهم در موزه کشتی وایکینگ اسلو به نمایش گذاشته شده. نروژ همچنین برای ماهیگیری، پیاده روی و اسکی بسیار مناسب ، مخصوصا در اردوگاه المپیک لیل هامر.

استفاده از خودرو 4X4 در این کشور توصیه میشود.