لوکزامبورگ، کشوری کوچک در قاره اروپا است است با جمعیتی حدود 500 ‌هزار نفر. پایتخت این کشور هم «لوکزامبورگ» نامیده می‌شود و حدود 90 هزار نفر جمعیت دارد؛ البته طی روز، این جمعیت به 130 ‌هزار نفر افزایش پیدا می‌کند، چراکه 40 هزار نفر از کشورهای همسایه، بلژیک، فرانسه و آلمان برای کار به لوکزامبورگ می‌روند و شب‌ها به کشور خود برمی‌گردند. شرایط کار، بیمه و قوانین مالیاتی در لوکزامبورگ به صورتی است که این افراد کار کردن در این کشور را به کشور خودشان ترجیح می‌دهند. با توجه به هزینه های ایاب و ذهاب کرایه ماشین در این کشور بسیار مقرون به صرفه است.

لوکزامبورگ به مرکزی برای موسسه‌های مالی و بانکی تبدیل شده است با بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه است و تنها بازمانده نظام حکومتی دوک‌ شینی در جهان محسوب می‌شود. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و براساس آمارهای‌ سال 2007 ، بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر در جهان مربوط این کشور است.

لوکزامبورگ یکی از پایه‌گذاران اتحادیه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سازمان ملل متحد بود. شهر لوکزامبورگ، پایتخت  ، میزبان تعدادی از ساختمان‌های وابسته به اتحادیه اروپا است.

منطقه Kirchberg درپایتخت ، شامل سه بخش است: یک بخش آن مختص ساختمان‌هایی است که به اتحادیه اروپا اختصاص دارند، مثل اداره قضایی اروپا، پارلمان اروپا، مرکز سرمایه‌گذاری‌های اروپایی، اداره کنترل پروازهای اروپا وغیره.

بخش دوم مربوط است به تفریحات که امکاناتی از قبیل زمین‌های ورزشی، سینما و ... دارد. لوکزامبورگ بیشترین سرانه صندلی سینما در اروپا را دارد. هوای بارانی لوکزامبورگ، مردم را به سینما علاقه‌مند کرده است.

بخش سوم منطقه هم به بانک‌ها اختصاص دارد. اقتصاد لوکزامبورگ بر اساس صنعت استیل‌سازی و بانکداری است. در شهر لوکزامبورگ حدود 140 شعبه بانک وجود دارد.

در لوکزامبورگ سه زبان رایج است. زبان لوکزامبورگی که برای گفت‌وگوهای روزمره از آن استفاده می‌شود، زبان فرانسه که زبان قانونی کشور است و مکاتبات قانونی به این زبان انجام می‌شود و زبان آلمانی که در مطبوعات از آن استفاده می‌شود. بچه‌ها در لوکزامبورگ در شش سالگی با آغاز دبستان، درحالی‌که در خانه به زبان لوکزامبورگی صحبت می‌کنند، زبان آلمانی را می‌آموزند، در 7 سالگی فرانسه را آغاز می‌کنند، از 12 سالگی به بعد ریاضی را به زبان فرانسه می‌آموزند و در 13 سالگی زبان انگلیسی را شروع می‌کنند. به این ترتیب با پایان دوره راهنمایی، چهار زبان را می‌دانند و مهم‌تر این‌که این زبان‌ها باعث سردرگمی‌شان نمی‌شود. با استفاده از خدمات اجاره ماشین در این کشور میتوانید به بهترین نحو از زمان خود استفاده کنید.

در لوکزامبورگ رانندگی از سمت راست میباشد. 
سبقت گرفتن از سمت راست مجاز نیست و جرائم سنگینی در پی دارد. 

خودروهایی که در لوکزامبورک اجاره میشوند اجازه سفر به کشورهای زیر را ندارند:

آلبانی-کروواسی-لیتوانی-اسلواکی-بوسنی-استونی-مقدونیه-اسلوونی-ترکیه-مونته نگرو-یونان-بلاروس-

اوکراین-لهستان-مجارستان-بلغارستان-یوگسلاوی-روسیه-لتونی-جمهوری چک