کشور یونان با مساحت 131940 کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و 3087 جزیره که تنها حدود 300 جزیره آن مسکونی است تشکیل شده است. این کشور کوهستانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته  و با کشورهای ترکیه ، مقدونیه , بلغارستان و آلبانی مرز مشترک دارد و شهر آتن پایتخت این کشور است. با توجه به اینکه اماکن دیدنی در سرتاسر یونان گسترده است ، کرایه ماشین در این کشور بسیار مقرون به صرفه است.

آتن پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب, پرجمعیت ترین شهر یونان و شهرهای ستالونیک، پاترا، ایراکلیون و لاریسا دیگر شهرهای  بزرگ یونان میباشند. میدان سینتاگما"میدان مرکزی شهر" و قلب آتن  می باشد .  معمولاً مراسم خاص و فستیوال ها در این میدان برگزار می شود. هتل های معروف آتن اطراف این میدان قرار گرفته اند. مجلس در این میدان واقع شده و  این مکان از دیرباز محل اجرای رژه، اعتصابات و اعتراضات سیاسی بوده و هست.

 آتن زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی می‌باشد. به طور کلی کشور یونان به کشور هزار جزیره معروف است که هر یک از مناطق آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی از نظر آب و هوا، زیبایی و طبیعت است. آثار بی‌نظیر تاریخی این شهر از جمله آکروپلیس هر ساله هزاران جهانگرد را به سوی خود جذب می‌کند.

رستوران ها و مراکز تفریحی درون شهر و رستوران هایی که غذای دریایی ارائه می دهند و اجرای مراسم فرهنگی در شهرهای اصلی که شامل تئاتر، موزه ها و گالری ها می شود ازجمله مکان هایی هستند که می توان  از موسیقی و غذا  لذت برد.

بندر پایریس بندری 2500 ساله در ۱۰ کیلومتری آتن که سال ها تجار، کالاهایشان و زائران را  از طریق آن به آتن می آوردند و حالا میزبان توریست هاست. این بندر "موزه باستان شناسی" نیز دارد که مجسمه های بزرگ آتنا و آرتمیس در آن دیدنی اند. علاقمندان به مجسمه سازی مدرن هم می توانند از گالری شهرداری دیدن کنند. این بندر با ۲۰ میلیون مسافر در سال پر مسافرترین بندر اروپا و سومین بندر جهان است. از طریق این بندر می توان به تمامی جزایر شرقی یونان سفر کرد. شرکتهای کرایه ماشین در این کشور خدمات بسیار خوبی ارائه میدهند.

در یونان رانندگی از سمت راست میباشد. 
سبقت گرفتن از سمت راست مجاز نیست و جرائم سنگینی در پی دارد. در تقاطع ها همیشه حق تقدم با خودروهای سمت راست است. هنگام گردش به چپ مراقب خودروهایی باشید که قصد سبقت گرفتن از شما را دارند. همچنین مراقب عابرین پیاده که بطور ناگهانی وارد خیابان میشوند باشید.

در اتوبانها هرگز خط سبقت را مسدود نکنید. جاده ها در یونان از کیفیت بالایی برخوردار نیستند ، پس با احتیاط برانید. در بعضی از نقاط دیدنی جاده ها سنگفرش یا شنی هستند. با سرعت مطمئن برانید. آمار تصادف در یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالاتر است بخصوص در جاده های کوهستانی که عرض جاده کم و عبور مرور به توجه و دقت بیشتری نیاز دارد. 

بیشتر پمپهای بنزین از ساعت 7 صبح تا 7 عصر فعال هستند و یکشنبه ها تعطیل هستند ولی همیشه یک پمپ بنزین در هر منطقه بصورت شبانه روزی فعال است. در صورت ضرورت از افراد محلی راهنمایی بگیرید. 

توجه داشته باشید که جرائم رانندگی در یونان بسیار سنگین و به بالای 1000 یورو نیز میرسد.