بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. . پایتخت و بزرگترین شهرآن صوفیه است. دیگر شهرهای بزرگ Plovdiv، Varna و Burgas هستند. بلغارستان شانزدهمین  کشور بزرگ اروپا است.

زبان رسمی این کشور بلغاری است. حدود ۸۵ درصد از مردم آن بلغاری‌تبار و بقیه بیشتر ترک و کولی هستند

بلغارستان در سال ۲۰۰۴ به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد و در سال ۲۰۰۵ اتحادیه اروپا، درخواست عضویت بلغارستان را در این اتحادیه پذیرفت و روز عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را ۱ ژانویه ۲۰۰۷ اعلام کرد.

بلغارستان یکی از دیدنی ترین کشورهای منطقه بالکان که در کنار دریای سیاه واقع شده است. از سواحل زیبا و مشهور آن گرفته تا بناهای تاریخی و پیست های اسکی و ارتفاعات  برفی  ، حمام های رومی و کلیسای ارتودوکس و تاریخی Dormition of the Mother of God در وارنا هر نوع سلیقه ای را به خود جذب میکند. همچنین صوفیه ، با بناهای تاریخی متعددی که دارد تاریخ کشور بلغارستان را در خود جای داده است. در این شهر می توان برخی از قدیمی ترین آثار باستانی بلغارستان را مشاهده کرد و در عین حال در فضایی مدرن و امروزی قرارداشت. با استفاده از خدمات اجاره خودرو میتوانید سفری به یاد ماندنی را در این کشور تجربه کنید.

مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است، . پوشاک، کفش، آهن و فولاد، ماشین آلات و تجهیزات و سوخت نیز از دیگر صادرات بلغارستان می‌باشد.

در زمان کرایه ماشین به یاد  داشته باشید که در بلغارستان رانندگی از سمت راست میباشد. 
سبقت گرفتن از سمت راست مجاز نیست و جرائم سنگینی در پی دارد. حروف روی تابلوهای رانندگی به زبان لاتین میباشد. بنابراین همراه داشتن مسیر یاب توصیه میشود. 

راهها از وضعیت مطلوبی برخوردار نمیباشد و خطوط جاده معمولاٌ کمرنگ و غیر قابل تشخیص هستند. مراقب خودروهای سنگین که در جاده ها تردد میکنند باشید. جاده ها بسیار زیبا ولی خطرناک هستند . عبور حیوانات اهلی و وحشی از جاده ها بسیار اتفاق می افتد . در بعضی نقاط بلغارستان زمستانها بسیار سخت و یخبندان است . بنابراین تجهیزات زمستانی کامل همراه داشته باشید. 

پلیس در این کشور رفتار بسیار دوستانه ای با توریستها دارند . توجه داشته باشید که ماشین پلیس در بلغارستان سفید رنگ میباشد که کلمه پلیس با رنگ مشکی در کادر آبی روی آن نوشته شده . پلیسها نیز دارای یونیفرم هستند. مراقب افرادی که خودرا پلیس معرفی میکنند باشید.